LZS Komorniki (k. Polkowic)

LZS Komorniki

Komorniki
Polkowice
Dolnośląskie

burek135@gmail.com

Data powstania

02.08.1972

Barwy

Opis klubu dodany przez:

LZS Komornikipowstał w 1972 roku, a jego założycielem był Stanisław Faryna. Pierwsze, historyczne trykoty miały kolor niebieski i nawiązywały do długoletniej tradycji miejscowości.Klubem zarządzali między innymi: wcześniej wspomniany Stanisław Faryna, jak również Krzysztof Domagała oraz Jan Lasek. Obecnym prezesem Komornik jest były piłkarz tego zespołu Jerzy Kowal, który po zawieszeniu butów na kołku, postanowił wziąć odpowiedzialność za klub. Prowadzi nasz LZS już od ponad 20 lat. Prawą ręką prezesa jest kierownik drużyny Jarosław Kulik.Aktualnie trener nie boi się stawiać na młodych zawodników, a średnia wieku w zespole nie przekracza 21 lat, co owocuje bardzo dynamicznym stylem gry. Warto nadmienić, że nie brakuje również zawodników bardziej doświadczonych, którzy w kluczowych momentach potrafią podpowiedzieć młodzieży. Dzięki tej wspaniałej mieszance młodości i rutyny,LZS Komornikimoże celować w najwyższe ligowe lokaty. Przez te wszystkie lata w klubie zawitała rzesza znakomitych piłkarzy, z których kilku nadzwyczaj zasłużyło na wyróżnienie, są to: obecny „grający” kierownik - Jarosław Kulik oraz Dawid Kuśmierz i Grzegorz Cierpiała. Jarek jest z naszym zespołem od 1992 r. Dawid od 1998r. natomiast Grzesiek 1999r. i grają do dziś, co jak na B-klasową rzeczywistość jest wyczynem godnym pochwały.LZS Komornikiwystępuje w rozgrywkach wspomnianej B-klasy, lecz w czasach szczytowej formy walczył pomiędzy drużynami w o 1 poziom wyższej klasie rozgrywkowej. Obecne barwy naszego zespołu to czerń i pomarańcz.
LZS Komorniki funkcjonuje dzięki funduszom z Gminy Polkowice, w roku 2017 otrzymaliśmy 32 800 zł na poprowadzenie seniorów oraz trampkarzy. Fundusze zostały przekazane na :

• zakup sprzętu sportowego i odzieży,
  • organizację zawodów i imprez sportowych
  • uczestnictwo w rozgrywkach legnickiego OZPN-u
  • wynagrodzenie trenera
  • wynagrodzenie księgowej

Współpracując z Gminą Polkowice LZS Komorniki zorganizował zajęcia zumby w miejscowościach Komorniki oraz Tarnówek, fundusze przekazane przez gminę na tą inicjatywę to 6 426 zł.

Treningi seniorów będą odbywały się w każdy czwartek w godzinach od 16.00 do 18.00 . Terminarz seniorów

Treningi trampkarzy będą odbywały się w każdy wtorek w godzinach od 16.00 do 18.00. Terminarz trampkarzy:

Wiadomości (utwórz nową)